Preloader

Wienerberger

 

Namo stogas - viena iš pagrindinių pastato sudėtinių dalių. Todėl labai svarbu teisingai pasirinkti stogo dangą.

 

Renkantis stogo dangą reikėtų atsižvelgti į:

  • stogo ilgaamžiškumą;
  • ekologiškumą;
  • stogo dangos atsparumą ugniai;
  • stogo dangos poveikį stogo konstrukcijai;
  • stogo estetiką (komplektacijos pilnumą, nuolydžio galimybes ir kt.);
  • stogo kainą. 

 

Reikalavimai keliami keraminėms čerpėms

Atsparumas šalčiui – pagrindinė keraminės čerpės savybė. Jeigu prieš dešimt metų reikalaujamas atsparumas šalčiui buvo 35 tūrinio šaldymo-atšildymo ciklų, tai 2000 m. sertifikuojamos čerpės turėjo išlaikyti 150 ciklų. Perėmus Europos standartus, taikomus čerpėms ir jų bandymų būdams, pasikeitė čerpių bandymo būdai ir Lietuvoje. Čerpės šaldomos ir atšildomos suklotos ant grebėstų, imituojant natūralias sąlygas (D metodas). Šiuo būdu šaldomos čerpės turi išlaikyti 100 ciklų. Mažiausia čerpių ardančioji apkrova lenkiant priklausomai nuo jų tipo turi būti nuo 600 N iki 1500 N, jos turi nepraleisti vandens. Keraminės čerpės, kaip ir daugelis kitų statybinių medžiagų, turi būti sertifikuotos Lietuvoje.

 

 

Manoma, kad didelis čerpių svoris yra trūkumas. Tai netiesa! Didesnis dangos svoris nedidina gegnių skerspjūvio, kuris parenkamas dažniau iš reikiamo apšiltinimo storio ir grebėstų prikalimo sąlygų, ir dažniausiai priimamas 5*18 cm. Atstumą tarp gegnių didinti irgi negalima, nes tada didės grebėstų matmenys. Rekomenduojamas gegnių žingsnis yra nuo 0,8 iki 1,0 m. Palyginus čerpes su kitomis dangomis, sniego apkrova retai viršija dangos svorį, todėl deformacijų svyravimai yra mažesni. Čerpių masė didina dangos šilumos inerciją (masyvumą). Vasarą čerpių danga nekaista. Pastogės ir mansardos patalpose lengviau palaikomas optimalus mikroklimatas. Priklausomai nuo pasirinkto čerpių tipo 1 m2 stogo dangos masė gali būti nuo 40 iki 60 kg.

 

Kaip išsirinkti keraminių čerpių tipą?

Visų pirma reikia atsižvelgti į stogo formą, minimalų šlaito nuolydį. Yra tokia nuomonė, kad čerpėmis galima dengti stogus, statesnius negu 30°. Tai yra tik orientacinis skaičius. Minimalus nuolydis priklauso nuo daugelio faktorių: čerpės formos, antros dangos įrengimo ir pan. Leistinus čerpių dangų nuolydžius nurodo čerpių gamintojai. Čerpėms kurios neturi falcų nurodomas 30° minimalus nuolydis, 18° - čerpėms su vienu falcu ir 16° - su dvigubu falcu. Tačiau visas šias čerpes galima naudoti ir stoguose su mažesniu nuolydžiu. Tam reikia tik papildomo hidroizoliacinio pakloto.            

Įvertinus stogo šlaito nuolydį, Jūs turite galimybę išsirinkti čerpės formą ir norimą spalvą. Šiais laikais keraminės čerpės gali būti ne tik natūralaus molio spalvos, bet ir angobuotos ar glazūruotos. Angoba – tai miltelių pavidalo molis sumaišytas su vandeniu, į kurį pridedamos mineralinės medžiagos, degimo proceso metu suteikiančios atitinkamą spalvą. Taigi, skirtingai nuo kitų stogo dangų, angobuotų čerpių spalva bėgant laikui nesikeičia. Renkantis čerpių formą ir spalvą, vertėtų pasikliauti architektu. Jis mato pastatą visumoje ir norėdamas įvykdyti Jūsų norus dažnai gali patarti kokią čerpę reikėtų išsirinkti.            

Skaičiuojant stogo sąmatą reikia nepamiršti, kad stogą sudaro ne tik eilinės čerpės. Kuo stogas yra sudėtingesnis, tuo daugiau reikės papildomų elementų, norint, kad jis atrodytų gražiai. Šiuo metu, beveik visi keraminių čerpių pardavėjai, Jums gali pasiūlyti pilną stogo komplektaciją, t.y. ne tik eilines čerpes, bet ir vėjalentines, dvibanges, ventiliacines, kraigines, antenines ir kitas. Be papildomų keraminių elementų, taip pat siūlo sniego gaudytuvus, pakopas, stogo tiltelius. Dengiant stogą čerpėmis, būtina jas tvirtinti specialiais tvirtinimo elementais, kurie dabar yra gaminami iš nerūdijančio plieno. Tvirtinimo taisyklės nurodomos čerpių gamintojų instrukcijose. Rekomenduojama tvirtinti visas čerpes aplink stogo perimetrą ir kas 3 – 4-tą čerpę eilinėje dangoje, “šachmatų” tvarka.  

 

Kodėl geriausia rinktis keraminių čerpių stogą?

Keraminių čerpių danga tinka ne tik restauruojant ar remontuojant senus pastatus, bet ir statant naujus, šiuolaikiškus namus.

Dengdami stogą keraminėmis čerpėmis, Jūs padidinate namo vertę, todėl keraminių čerpių pasirinkimas gali būti savotiška investicija į ateitį. Kokybiškomis (sertifikuotomis) keraminėmis čerpėmis uždengtas stogas gana dažnai tarnauja tiek pat, kiek ir namas.

Čerpės gaminamos iš molio ir smėlio mišinio, vandens, oro ir ugnies pagalba. Keraminės čerpės - tai natūralus, ekologiškai švarus, mažinantis radiacijos poveikį produktas.

Gerai įrengta keraminių čerpių danga sensta garbingai, kaip senas vynas, laikui bėgant ji tiktai gražėja, suteikdama namui išskirtinį žavesį.

Kokią stogo dangą Jūs bepasirinktumėte, vis tiek po ja susidaro kondensatas. Skirtingai nuo kitų dangų, čerpių danga "alsuoja". Per ją lengvai pasišalina garai.

Keraminių čerpių danga pati "tyliausia". Nei stiprus vėjas, nei lietus, nei kruša jums netrukdys naktį ramiai miegoti.

Keraminės čerpės nerūdija ir jų nereikia padengti jokiomis kitomis medžiagomis.

Keraminė čerpių danga nedegi ir atspari ugniai. Kalbant apie atsparumą ugniai, būtina atkreipti dėmesį ne tik į tai, ar stogo danga tenkina priešgaisrines normas ir taisykles, bet ir į tai, su kokiomis problemomis gaisrininkai susiduria gesindami degančius stogus, kai stogo dangą sunku nuardyti. Stogą ardyti tuo sunkiau, kuo didesniais lakštais jis uždengtas.

Šiuolaikinė architektūra ir statyba kiek tik įmanoma atsisako įvairių imitacijų. Kai kurie gamintojai net bando imituoti stogo čerpes, tačiau tikros – keraminės čerpės su savo unikaliomis savybėmis, negali atstoti jokia imitacija.   Išsikovojusios solidžią šlaitinių stogų rinkos dalį Europoje, pastaraisiais metais keraminės čerpės vis sėkmingiau parduodamos ir Lietuvoje. Pasirinkite keramines čerpes ir Jūsų namo stogas atrodys ne tik gražiai ir turtingai, bet ir Jūs patys gyvensite sveikame name.

 

  Alegra 9 - užkaitinė čerpė
  Cavus 14 - užkaitinė čerpė
  E32 - užkaitinė čerpė
  L15 - užkaitinė čerpė
  Marsylka - užkaitinė čerpė
  Pottelberg 301 - keraminė plokščia čerpelė
  Actua 10 - užkaitinė čerpė
  Tradi 15 - užkaitinė čerpė

Užklausos forma

Jūsų vardas:


El. pašto adresas:


Žinutė:


Įrašykite kodą į žemiau pateiktą formą: